Auto kredīts Latvijā

Kurš gan no mums nav sapņojis par savu automašīnu? Diemžēl, atliekot noteiktu summu no savas algas, savākt naudu savam sapnim var tikai daži, bet ir arī labas ziņas, daudzi kredītbiroji Latvijā ir gatavi aizņēmējiem izsniegt kredītu pret automašīnas ķīlu.

Aizdevums pret auto

Aizdevuma summa
Vitacredit.lv  200 – 12 000 EUR 1 – 72 mēn Saņemt aizdevumu »
Autososcredit.lv 200 – 3000 EUR 1 – 24 mēn Saņemt aizdevumu »

 

Autolīzings

 

Aizdevuma summa
Longo.lv 500 – 15 000 EUR 48 – 84 mēn Saņemt aizdevumu »
Lkcentrs.lv 500 – 50 000 EUR 3 – 84 mēn Saņemt aizdevumu »
Nordlizings.lv 500 – 50 000 EUR 6 – 72 mēn Saņemt aizdevumu »

Saturs

  1. Kas ir auto kredīts Latvijā?
  2. Kas ir auto līzings un kā tas atšķiras no auto kredītiem?
  3. Kā noformēt auto kredītu un auto līzingu Latvijā?
  4. Kredīts pret auto ķīlu: kā tas darbojas?
  5. Kur noformēt auto kredītu?
  6. Kas piedāvā kredītu pret auto ķīlu?

 

kredīt pret auto ķīlu

Dzīve bez automašīnas nevar sagādāt cilvēkam baudu, ja katru dienu viņam ir jāpārvar lielu skaitu kilometru kājām. Protams, tas var būt noderīgi veselībai, taču nepalīdzēs jums laikā nokļūt svarīgā sapulcē vai vienkārši ierasties darbā laicīgi. Jebkurā gadījumā automašīna mūsdienās ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Žēl, ne visi var atļauties to iegādāties.

Tomēr Latvijas iedzīvotājiem par to nebūtu jāuztraucas – šodien daudzi uzņēmumi labprāt piedāvās saviem klientiem visizdevīgāko autolīzingu Latvijā vai kredītu pret automašīnas ķīlu uz izdevīgiem nosacījumiem.

Noformēt kredītu pret auto ķīlu Latvijā, tas ir ātri un vienkārši. Viss, kas jums nepieciešams, ir doties uz kredītiestādes mājas lapu, izvēlēties “kredīts pret automašīnu”, noformēt kredīta pieteikumu un jau šodien kļūt par sava transportlīdzekļa īpašnieku. Kaut gan, tas nav tik vienkārši, kā šķiet. Jo uzņēmumi piedāvā klientiem dažādas iespējas, kā iegūt automašīnu savā īpašumā.

Jūs varat saņemt kredītu pret automašīnas  ķīlu Rīgā vai izmantot autolīzinga pakalpojumus bez pirmās iemaksas. Ir iespējami dažādi varianti. Lai izdarītu pareizo izvēli, vispirms ir jāapzinās, ar ko automašīnas kredīts atšķiras no autolīzinga un kādas ir viņu īpatnības.

Kas ir autokredīts Latvijā?

Kad jūs nolemjat vērsties vienā no mikrofinansējuma iestādēm, lai iesniegtu kredīta pieteikumu un iegādātos auto, jums nav jāuztraucas par ķīlu, jo jūs vienmēr varēsiet ieķīlāt mašīnu, kuru iegādājaties kredītā.

Shēma ir vienkārša: uzņēmums izdod jums naudu, lai nopirktu automašīnu, noformējot to uz sevis. Kad klients izmaksā kredītu pret automašīnas ķīlu, automašīnas īpašumtiesības tiek pāriet viņam. Kamēr aizņēmējs maksā ikmēneša maksājumus saskaņā ar kredīta līgumu laikā, viņš var droši izmantot automašīnu, bet bez tiesībām veikt darījumus ar to.

Lielākā daļa kredītkompāniju Latvijā nepieprasa saviem klientiem noslēgt KASKO apdrošināšanas līgumu, cenšoties padarīt kredīta saņemšanas procedūru pēc iespējas vienkāršāku. Tāpēc, ja jūs plānojat iegādāties automašīnu, autokredīts būs daudz pareizāks lēmums nekā patērētāja kredīta noformēšana, jo procenti par pirmo būs daudz zemāki. Tas izskaidrojams ar to, ka patēriņa kredītu gadījumā kreditors nepieprasa no klientiem ķīlu un saistību neizpildes risks ir lielāks nekā ar autokreditēšanas gadījumā. Arī maksimālā iespējamā summa starp ātrajiem kredītiem un kredītiem pret automašīnas ķīlu atšķirsies ne par labu pirmajam.

Protams, ne visi var nopirkt automašīnu no saviem ienākumiem, bet gandrīz katrs klients vienmēr var pieteikties automašīnas kredītam un saņemt nepieciešamo līdzekļu apjomu. Un pats kreditēšanas process būs tik ātrs, ka jūs jau šodien varēsiet iešanu ar kājām nomainīt uz braukšanu ar savu auto, aizmirstot, ka jums kādreiz nācās nokļūt uz darbu ejot.

Par to, kurās Latvijas kredītiestādēs var noformēt auto kredītu, mēs runāsim vēlāk. Tagad mēs izskatīsim alternatīvu auto kredītiem un pēc tam mēs centīsimies saprast, kas ir izdevīgāk – auto līzings vai auto kredīts.

Kas ir auto līzings un kā tas atšķiras no auto kredīta?

auto kredīt

Atšķirībā no auto kredīta, kur uzreiz pēc tam, kad aizņēmējs ir samaksājis parādu, automašīna kļūst par tā pilnu īpašumu, un šajā gadījumā nav citu iespēju, auto līzinga gadījumā ir divas iespējas, atkarībā no tā, kāda veida līzings klientam ir piemērotāks. Līzings dalās finansiālajā un operatīvajā līzingā. Finansiālais līzings arī tiek dēvēts par “nomu ar izpirkumu”.

Tas ir piemērots tiem klientiem, kas plāno ilgstoši izmantot automašīnu, bet pēc parāda samaksas iegādāties transportlīdzekli savā īpašumā. Šajā gadījumā līzinga kompānija iegādājas nepieciešamo klientam automašīnu savā īpašumā un to nomā klientam uz noteiktu laiku. Katru mēnesi līzinga kompānija izsniedz klientam rēķinu, lai nomaksātu nomu par transportu, kā arī procentus.

Maksājumu grafiks ir sastādīts tā, lai ar pēdējo maksājumu klients dzēstu visas automašīnas izmaksas, pēc kura īpašumtiesības uz transportlīdzekli tiek nodotas viņam.

Finanšu līzinga priekšrocība ir tā, ka līzinga perioda beigās īpašumtiesības uz transportlīdzekli pāriet pie aizņēmēja, kā arī pieejamais neierobežots nobraukums transporta līdzekļa līzinga periodā.

Otrā iespēja ir operatīvais līzings, kas ir parastā noma. Būtiska atšķirība starp operatīvo un finanšu līzingu ir tāda, ka pirmajā gadījumā aizņēmējs transportlīdzekli nodod līzinga uzņēmumam, neraizējoties par tā īstenošanu. Šajā gadījumā, ikmēneša maksājuma apmērs būs mazāks nekā gadījumā ar finanšu līzingu.

Tomēr pat tad, ja pēc līzinga perioda beigām klients vēlas turpināt izmantot automašīnu, viņš var to izpirkt no uzņēmuma, kas sniedza līzinga pakalpojumus, vai turpināt to nomāt saskaņā ar līzinga noteikumiem.

Auto līzinga gadījumā, līguma objekts var būt pilnīgi jebkurš transportlīdzeklis, nevis tikai vieglā automašīna. Auto līzingā tiek ņemtas speciālas iekārtas, celtniecības tehnika, kravas automašīnas utt. Termiņa beigās iegādāties automašīnu vai atstāt to līzinga kompānijas īpašumā ir lēmums, ko klients izdara pats.

Auto kredīta gadījumā viņam ir tikai viena iespēja – saņemt automašīnu savā īpašumā. Ar auto kredītu uzņēmums nodod klientam skaidru naudu, bet auto līzinga gadījumā tiek nodots īpašums.

Vai jūsu rīcībā var būt vēl vieglākas iespējas, kā iegūt automašīnu savā īpašumā, kā auto kredīts Latvijā?

Izrādās, var būt – tas ir auto līzings bez ienākumus apliecinoša dokumenta. Kad klients noformē auto līzingu, tā pieteikuma izskatīšanas noteikumi būs mazāki un, parasti, nepārsniegs 15-20 minūtes. Pie tam līzinga ņēmējam tiek izvirzītas mazāk stingras prasības kā aizņēmējiem, kas noformē auto kredītu. Turklāt līzinga kompānijas Latvijā vienmēr ir gatavas piedāvāt saviem klientiem vēl izdevīgākus individuālos sadarbības noteikumus un elastīgāku maksājumu grafiku saskaņā ar auto līzinga līgumu.

Auto līzingu finansēšanas noteikumi bieži vien ir daudz lielāki nekā auto kredītu gadījumos. Tas ļauj aizņēmējiem samazināt kredīta slodzi un optimāli sadalīt savu budžetu. Auto līzingu gadījumā tiek izvirzītas ne tik stingras prasības ne tikai pašiem aizņēmējiem, bet arī papildus drošībai, jo iznomātais īpašums, proti, automašīna, ir līzinga kompānijas īpašumā, tāpēc uzņēmums neriskē un neprasa klientam sniegt papildus nodrošinājumu.

Turklāt, lemjot par to, kā noformēt auto kredītu autosalonā, aizņēmējs zina, ka viņš iegādājas jaunu automašīnu, savukārt auto līzinga gadījumā, klientam ir tiesības iznomāt lietotu automašīnu.

Kā noformēt auto kredītu un auto līzingu Latvijā?

auto līzing

Lai noformētu auto kredītu vai auto līzingu Latvijā, vispirms klientam ir jāizvēlas uzņēmums, ar kuru viņš sadarbosies. Ir ieteicams izvēlēties tirgū vispazīstamākos kredītu tirgus uzņēmumus, kuriem ir nevainojama reputācija, kas spēj piedāvāt klientam patiešām labvēlīgus nosacījumus auto kredīta vai auto līzinga saņemšanai. Daži no tiem, raksturojot pamatnosacījumus auto kredītu izsniegšanai, ir zemāk.

Lai ātrais kredīts pret automašīnas ķīlu vai autolīzings, būtu veiksmīgi saskaņoti, klientam jāatbilst visām uzņēmuma izvirzītajām prasībām.

Plašāka informācija par šīm prasībām ir atrodama pašu uzņēmumu tīmekļa vietnē, taču parasti tie ir – klientam jābūt vecākam par 18 gadiem, viņam ir jāuzturas Latvijas teritorijā, jābūt šīs valsts pilsonībai, viņam ir jābūt atvērtam kontam bankā, mobilajam tālrunim un e-pastam, un nedrīkst būt iekavētu esošo kredītu, kā arī nevainojama kredītvēsture.

Tiklīdz uzņēmums veiksmīgi apstiprina auto līzinga pieteikumu, klients veic pirmo iemaksu uzņēmuma kontā noteiktajā apmērā. Uzņēmums iegādājas automašīnu, reģistrējot klientu kā tā turētāju. Auto kredīta gadījumā klients nekavējoties kļūst par automašīnas īpašnieku, bet tam nav tiesību veikt darījumus ar to. Kā pirmajā tā arī otrajā gadījumā klients izmanto automašīnu, neaizmirstot maksāt ikmēneša maksājumus saskaņā ar līgumu.

Kredīts pret auto ķīlu : kā tas darbojas?

Ja kredīts tiek izsniegts pret automašīnas ķīlu, klients saņem naudu savā kontā, noformējot savu transportlīdzekli kā nodrošinājumu. Lai iesniegtu pieteikumu pietiek doties uz izvēlētās kredītiestādes mājas lapu un visu izdarīt 10 minūšu laikā. Aizsūtot pieteikumu izskatīšanai, klients gaida uzņēmuma priekšlikumus, kā arī saskaņošanas rezultātus. Ja viss tiks saskaņots veiksmīgi, klients noslēdz līgumu un pārreģistrē transportlīdzekli CSDD. Un viņam atliek saņemt naudu savā kontā vai izvēlēta uzņēmuma filiālē, ja šāda iespēja ir pieejama.

Kur noformēt auto kredītu?

Šodien katrs uzņēmums cenšas paplašināt savu pakalpojumu klāstu, lai vēl vairāk apmierinātu klientu vajadzības. Tapēc tagad ir daudz grūtāk atrast uzņēmumu, kas klientiem nedod iespēju noformēt auto kredītu. Bet tas nenozīmē, ka jums nekavējoties jāpiekrīt pirmajiem nosacījumiem un jājūtas ļoti laimīgiem. Nē, sākumā, salīdziniet nosacījumus, kurus uzņēmumi jums piedāvā.

Mēs nolēmām, cik vien iespējams, vienkāršot šo uzdevumu, uzskaitot galvenās kredītiestādes, kuras piedāvā klientiem vislabvēlīgākos auto kredītu nosacījumus:

  1. vitacredit auto kredītVitacreditJa summa 10 000 eiro izrādīsies par mazu, klients vienmēr varēs vērsties šajā uzņēmumā, kurš ir gatavs izsniegt līdz 12 000 eiro, minimālā iespējamā kredītsumma ir tikai 200 eiro. Kreditēšanas termiņš – no 1 līdz 72 mēnešiem. Šajā gadījumā finansējums tiek izsniegts līdz pat 100% no automašīnas vērtības, nav nepieciešams noformēt KASKO līgumu.
  2. autosos auto kredītAutososcredit. Vēl viens uzņēmums, kas darbojas kreditēšanas tirgū ne pirmo gadu un ir laika pārbaudīta. Kompānija ir gatava sniegt saviem klientiem augstas kvalitātes pakalpojumus. Šeit jūs varat sagaidīt līdz 70% no to automašīnas vērtības, kas tiek ieķīlāta. Kredīta summa ir no 200 līdz 3000 eiro, kreditēšanas termiņš ir no 1 līdz 24 mēnešiem. Kreditēšanas process šajā birojā ir maksimāli vienkāršots un sastāv no trīs posmiem. Klients vispirms iesniedz pieteikumu, pēc tam noslēdz līgumu un saņem naudu.
  3. Nordlizings. Šis uzņēmums ne tikai nodrošina iespēju saņemt kredītu Latvijā pret automašīnas ķīlu, bet arī palīdzēs klientam nopirkt vai pārdot automašīnu. Šī uzņēmuma biznesa partneri ir vadošie spēlētāji nebanku kreditēšanas tirgū. Tajā pašā laikā, pēc paša uzņēmuma domām, to maz interesē pagātnes problēmas ar klientu kredīta atmaksām, jo viņi vienmēr skatās uz šodienu un ir gatavi nākt pretī klientam.

Attiecībā uz kreditēšanas noteikumiem tie ir vienkārši: finansējuma summa ir no 500 līdz 50 000 eiro, procentu likme ir 2% gadā. Šī likme nav fiksēta, un tā ir atkarīga no aizņēmēja kredītvēstures un viņa ienākumiem. Periods, uz kuru klients var saņemt kredītu, svārstās no 3 līdz 84 mēnešiem. Šajā gadījumā pieteikums tiek izskatīts bez nepieciešamības klientam apmeklēt uzņēmuma filiāli, un tikai 15 – 60 minūtēs.

Kas piedāvā kredītu pret auto ķīlu?

Klientiem par prieku, viņi var iegūt naudu automašīnas iegādei vai pret savas automašīnas ķīlu gandrīz jebkurā kredītiestādē. Ja viņiem kāda iemesla dēļ vai citādi tika liegti bankas kredīti, viņi vienmēr var vērsties kādā no mikrofinansēšanas organizācijām, kuras mēs apskatījām iepriekš. Jo tieši šie uzņēmumi, mūsuprāt, nodrošina klientiem vislabvēlīgākos nosacījumus, kā arī visaugstākās kvalitātes pakalpojumus.